Новини Blue Drive Hyundai
Kona EV

У чому вигода покупки електромобіля?

Електромобіль за останні 3 роки став звичним міським жителем для українців. Все більше електромобілів, все більше брендів цих електромобілів з’являються на українських дорогах щороку. У минуому 2019 році українці придбали 7542 електромобіля, це на третину більше ніж у 2018.

На фоні цієї позитивної динаміки, все ще популярні такі міфи,що електромобілем неможливо користуватися взимку, а запчастини та батарея коштуюсь космічних грошей або взагалі сервіси не беруться за значний ремонт електромобілей.

Насправді ж все навпаки, електромобіль - це динамічний, комфортний та економний автомобіль. Зараз можливо витрачати на щоденні поїздки до 500 грн у місяць, замість 3000 грн у порівнянні з авто з ДВС.

Для розрахунку взято 22 робочі дні та поїздки до 50 км у день. При середній витраті 20 кВт*год на 100 км та при звичному тарифі у 1,68 грн за 1 кВт*год отримуємо вартість сотні - 35-40 грн. Саме такі поїздки прийнято вважати типовим міським сценарієм використання електромобіля.

Але ця економія нівелюється початковою високою вартістю електромобіля. На прикладі Kona Electric та Kona з ДВС різниця кладає 279 тис грн за ідентичні комплектації авто. Вигода виключно від покупки та вартості заправки наступає тільки на 8й рік користування. Але варто ще врахувати вартості технічного обслуговування,заміни розхідних матеріалів і терміни окупності скорочується до 6 років.

В Україні - 6-8 років це середній цикл володіння автомобілем. Тому явна перевага та рентабельність покупки електромобіля зовсім невелика. Особливість лише в тому: що купляючи електромобіль власнику необхідно сплатити більшу суму одразу. Знову ж таки, це середні дані, і не обов’язково у кожного власника електромобіля буде саме так.
Крім екологічності та відсутності бензину, зараз у електрокарів є ще один істотний плюс: пільги на їх ввезення та реєстрацію. На відміну від машин з двигуном внутрішнього згоряння і гібридних моделей, не доведеться оплачувати додаткові мита. Але вже багато дилерів офіційно поставляють та продають автомобілі у своїх автосалонах, наприклаж у Hyundai вже є два повноцінних електромобіля в українських салонах, плануються поставки гібридних моделей.

Такі автомобілі, попри стану повністю нового авто з заводу, також мають істотну перевагу - офіційна гарантія. Стандартна гарантія, яка обмежується строком та пробігом росповсюджується не тільки на автомобіль, а ще й на батарею на увесь встановлений гарантійний строк служби.

Одне з головних побоювань автомобілістів – технічний огляд. Офіційні сервіси працюють з електромобілями. І на практиці це навіть вигідніше, тому щорічний ТО із заміною фільтрів обійдеться мінімум в два-три рази дешевше. А через значно меншу кількість працюючих деталей поломки трапляються рідше. Це все тому, что принцип електродвигуна не потребує такої кількості додаткового обладнання порівняно з ДВС. 

Щодо зарядки електромобіля, то зараз існують мережі електро-заправних станцій які покривають майже усю країну. Зарядка ві таких станцій зазвичай швидша від звичайної побутової мережі, але і коштує дорожче. Хоча, запас у 450 км пробігу (Hyundai KONA electric) вже порівнюється із пробігом баку невеликого міського авто і електрозарядки будете зустрічати не частіше аніж звичайну зарядку. 
Кожен потенційний власник електромобіля повинен розуміти та розраховувати доцільність покупки виходячи із власних умов: бюджет, режим та інтенсивність поїздок, умови експлуатації.