Новини Blue Drive Hyundai

Електромобілі чи гібриди. Що вигідніше?

ГІБРИДИ ЧИ ЕЛЕКТРОМОБІЛІ?

Говорячи про електромобіль та гібридний автомобіль сьогодні ми маємо на увазі не тільки захист навколишнього середовища, а й причетність до сучасних технологій, простіше обсуговування, вражаючу динаміку та комфорт поїздки.

Так, все починається із захисту навколишнього середовища. Електромобіль справді в процесі поїздки не викидує шкідливих речовин в атмосеру.

Але це тільки, якщо родивлятись зі сторони готового виробу, який виконує свою функцію - пересування з точки А в точку Б. Якщо розглядати життєвий цикл, то експлуатації передує розробка та виробництво, а кінцевим етапом є утилізація. Для електромобіля це, в першу чергу, утилізація батарейного блоку, а в цьому немає нічого екологічного.

Тому порівняно із електромобілями, авто з ДВС, які мають відносно необмежений пробіг (при певних умовах експтуатації та технічного обслуговування), набагато менше шкідливі для навколишнього середовища. Логічно, що на стику цих двох умов з’являється гібридний автомобіль.

Гібридні авто у основі мають принцип руху з ДВС, доповненого електродвигуном і батареєю. В залежності від того, який відсоток роботи планується передавати електродвигуну, прийнято разрізняти різні типи гібридів. Але, якщо розглдати в середньому по ринку, то життєвий цикл гібридного автомобіля у 3-4 рази більше безпечний та екологічний за електромобіль.

Серед типів гибридів варто виділити два:
  • HEV Гібридний автомобіль
  • PHEV Гібридний автомобіль із можливістю підзарядки

Як правило, HEV гібриди оснащені невеликою батареєю (до 3 кВт*год) та відносно простішим та слабкішим електродвигуном ніж PHEV. Батарея заряджається від двигуна, а елетромотор використовується для старту на швидкості до 15 км\год, підтримки обертів при перемиканні передач, та домопоги двигуну внутрішнього згоряння при динамічному розгоні.
PHEV гібриди мають більш інтегровану у силову схему систему електродвигуна та батареї. У режимі гібридної поїздки, такий тип набагато продуктивніший та економічніший за звичайний HEV. Та на відмінну від HEV, завдяки більшій ємності батареї (10-12 кВт*год) присутній режим поїздки виключно на електротязі, аналогічний електромобілю. Є можливість підзаряджати батарею від мережі живлення.

Сучасний ринок електромобілів майже вирівняв по вартості HEV та PHEV версії гібридів. Різниця може складати до +15% від вартості на користь PHEV. Але ця різниця нівелюється багатьма істотними перевагами: більша економічність при водінні, моливість рухатись тільки за рахуное електродвигуну.

Але якщо порівняти гібриди PHEV із 100%-Електромобілями EV

Переваги PHEV:
  • Доступність. На сьогоднішній день моделей гібридних авто в Україні більше аніж електромобілів
  • Менша залежність від зарядних станцій, адже інфрастуктура зарядних станцій в Україні тільки розвивається
  • Більш звична система технічного обслуговування та розуміння принципів роботи, оскільки все ще присутні елементи звичайних ДВС
Переваги EV:
  • Економічні поїздки, хоч і залежні від зарядної інфраструктури
  • Моментальний крутний момент та вражаюча динаміка
  • Гарна керованість завдяки низькому центру тяжіння та збільшеній масі автомобіля
  • Більше внутрішнього простору, адже силова схема електромобіля завжди компактніша за ДВС
  • Пільги на парковках, зарядках, можливість користування смугами для руху громадського транспорту. Сьогодні розробляється та впроваджується закон згідно яким водії електромобілей матимуть більше можливостей у мількій інфраструктурі, аніж водії авто з ДВС.
Кожний майбутній власник має для себе визначити переваги, які будуть актуальні відносно його моделі використання автомобіля.